Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
$ s

Kurumların dijitalleşmesi çevreyi de koruyor

Son dönemde yaşanan çevre felaketleri global olarak herkesi çeşitli önlemler almaya zorluyor. Bu noktada “Geleceğe taşıyan dijital çözümler” mottosuyla devreye giren Sistem 9, çevreci olmasının yanında işlevselliğiyle de dikkat çeken yeni nesil digital signage çözümleriyle öne çıkıyor. Sistem 9 Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Harun Akol, dijital ekranların yetenekleriyle ilgili bilgi verdi.

Dünyada “Digital Signage” olarak bilinen hizmeti Türkiye’de “Dijital Yayın ve Bilgilendirme Ekranları” adıyla yaygınlaştıran Sistem 9, şirketlere hem çevre hem de ceplerini koruyan dijital çözümler sunuyor. Sistem 9 Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Harun Akol, dijitalleşmeyle birlikte baskı kağıdı üretiminin gerilemeye başladığını hatırlattıktan sonra şu bilgileri veriyor; ‘’Yaşadığımız çevre felaketleri hepimizi bu konuda korumacı önlemler almaya zorluyor. Günümüzde çevrenin kirlenmesi, doğada bulunan; başta enerji olmak üzere kullandığımız kaynakların azalmasını beraberinde getiriyor.

Örneğin hammaddesi ağaç olan kağıdın Türkiye’de kişi başı yıllık tüketimi 75 kilo ve bu kağıtların büyük bir bölümü de geri dönüştürülemiyor. Araştırmalara göre, geleneksel yöntemlerle hazırlanan afişler, tasarım, baskı ve lojistik gibi harcamalar şirketlere yüksek maliyetler yüklüyor. Bu işi dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarıyla yapan şirketler, çevreyi koruduğu gibi, yüzde 40’a varan tasarruf da sağlıyor.’’

2005 yılında kurulan Sistem 9’un, kurum ve kuruluşlara hizmetlerini “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” ilkesiyle sunduklarını vurgulayan Akol sözlerine şöyle devam ediyor; “Dijital ekranlar şirketlerin sadece verimlilik ve marka bilinirliğini iyileştirmiyor. Kağıt afişler kullanıldıktan sonra çöpe gidiyor, ömürleri çok kısa. Çevre söz konusu olduğunda basılı işleri sadece kağıt israfıyla değil, doğaya bırakılan kimyasallar, mürekkepler, solventler ve yapışkanlarla birlikte ele almalıyız. İşte tam bu noktada Sistem 9’un sunduğu dijital çözümler, şirketlere hem çevreye duyarlı hem de tasarruf edebilecekleri bir kapıyı aralıyor. Dijital ekranların çoğu otomatik parlaklık kontrolüne sahip. Bu da enerjiyi koruyup, ekranın ömrünü uzatarak orta ve uzun vadede enerji tasarrufu da sağlıyor.”

Gelecek planlarında big data, IoT ve yapay zeka var

Bilgilendirme ve tanıtımlar artık dijitalleşmiş platformlarla birleşiyor. Sistem 9, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında hizmet veren ve özellikle digital signage konusunda uzman bir firma olarak sayısı 200’ü aşan kuruma, 22 ülkede 50 bine yakın ekran yönetimi ile anahtar teslim çözümler sunuyor. Şirket gelecek planlarında ise big data, IoT ve yapay zeka üzerine odaklanıyor.

Lokasyona özel yayın kabiliyeti

Sistem 9, geliştirdiği uzaktan merkezi yönetim yazılımı, doğru içerik üretimi, içerik yönetimi ve üstün satış sonrası servis desteğiyle kurumların tasarruf edeceği, çalışan bağlılığını güçlendirecekleri, satışlarını artıracakları ve müşteri memnuniyetini yükseltecekleri bir ürün sunuyor. Lokasyona özel yayın kabiliyetine sahip bu sistemler sayesinde tek tuşla istenen kurumsal mesajlar anında yayınlanabiliyor. Sunulan tüm çözümlerin ise tek bir amacı var; insanların yaşam alanlarındaki kargaşayı kaldırmak ve teknolojik ortamda onlara kaliteli ve hızlı hizmet sunmak.

Akol açıklamalarını şöyle noktalıyor; “S9Vision ismini verdiğimiz yüzde 100 yerli üretim uzaktan merkezi yönetim yazılımımızın üstün özellikleri yurt dışındaki dünya devi birçok organizasyon tarafından ödüllendirilerek teyit edildi. 17 yıldır faaliyet gösterdiğimiz digital signage alanında üstlendiğimiz pazar liderliğinin yanı sıra bilgi ve iletişim teknolojilerine daha fazla odaklanmak istiyoruz.  Bu düşünce ile akıllı şehirler, akıllı duraklar ve otobüsler, akıllı park sistemleri,  kişi-yüz tanıma sistemleri, kişi sayma sistemleri, dijital eğitim merkezleri, ev-bina-ofis otomasyon sistemleri, özel yazılımlar ve mobil uygulamalar alanlarında da kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

81 ilde profesyonel saha servisleri ve sistem kurulum ekipleri, yayın içerik yönetim ve üretimi ile uzaktan erişim sistem kontrol hizmeti veriyoruz. Müşterilerimiz aldığı hizmet ile ilgili en ufak sorun yaşasa karşılarında tek muhatap Sistem 9’u buluyor. Tüm sektörleri günümüz ve geleceğin çevre dostu teknolojisine daha fazla gecikmeden yatırım yapmaya davet ediyor, bu vesile ile tüm canlıların 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutluyoruz.”

Yazar

Rıfat Yıldız

Merhaba ben Rıfat Yıldız 2017 yılından beri dünya üzerindeki E-ticaret hakkındaki gelişmeleri, Türkiye'deki sanal pazaryerlerlerindeki güncel gelişmeleri ve teknolojinin insan hayat'ındaki alışveriş deneyimini yakından takip ediyor ve siz değerli okuyucularımız ile anlık olarak paylaşıyorum. Daha fazla bilgi için bizi takipte kalın.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir